Pešia s čokoládou

Bratislava je i mesto spojené s čokoládou. Tradíciu výroby čokolády začala známa firma Stollwerck. Spoločnosť sa síce premenovala, ale tradície a delikátne chute zostali. Ponúkneme Vám našu špecialitu, ktorú by ste dokonca ani v Belgicku nenašli. Lahodná „Makovka“je bonbón z bielej čokolády s makovou náplňou, ktorý môžete ochutnať iba u nás. Aj v tomto prípade, viac ako kedykoľvek predtým platí, že raz zažiť je lepšie ako stokrát počuť.

Príbehy, ktoré sa Vám doslova vryjú pod kožu, poznajú naši sprievodcovia a radi sa s Vami o ne podelia. Ak ich spojíte s ochutnávkou kvalitnej čokolády, doprajete si v Bratislave jeden z najpríjemnejších zážitkov.

Vaša prehliadka začína pri monumentálnej budove Slovenského národného divadla. Cestou po rozsiahlej promenáde sa v lete občerstvíte chutnou zmrzlinou a v zime hrejivým punčom, či medovinou.

Na konci promenády sa Vám predstaví gotický dóm svätého Martina – najznámejšia sakrálna budova v celej Bratislave. V Dóme svätého Martina bola korunovaná za uhorskú panovníčku aj Mária Terézia, ktorá milovala čokoládu, najmä vo forme čokoládovej polievky, ktorú si obľúbila celá cisárska rodina, ktorá sa veľmi často zdžiavala v neďalekom zámku Hof.

Do pešej prehliadky sme zahrnuli mnohé bratislavské „NAJ“, ktoré vám nesmú uniknúť. Najstaršia univerzita na území Slovenska, najužší dom, najstarší kostol a jedno z najobľúbenejších miest Bratislavy – Michalská brána sa Vám predvedú vo svojej plnej kráse. Nevynechali sme ani Hlavné námestie, Primaciálny palác a samozrejme ochutnávku lahodnej čokolády, ktorá je hlavným bodom programu tejto prehliadky.

Nezabudnite sa odfotiť pri soche Shöner Náciho, dobráckeho človiečika, ktorý prežil veľmi ťažký život a napriek tomu spríjemňoval Bratislavčanom pobyt v centre mesta svojou veselou prítomnosťou, trojjazyčným pozdravom a pesničkami, ktoré vyspevoval pekným mladým dievčatám. Bratislavčania si naňho dodnes s láskou spomínajú a kým žil, tak ho vítali v cukrárňach a kaviarňach vždy s nejakým dobrým koláčikom či kávičkou.