Prehliadka vláčikom

Jazda ako za starých čias. Hrkot kolies o čadičové kocky v centre mesta je ako živá spomienka na to, ako sa v Bratislave jazdilo kedysi na prvých automobiloch. Na motorovom vláčiku sa budete pohodlne viezť a zároveň si vychutnávať cestu ako za starých čias. Záleží len na Vás, či sa rozhodnete povoliť uzdu svojej fantázii a predstavám o Bratislave, v ktorej sa kedysi premával nejeden motorový tátoš.

Na trase vláčika uvidíte:

Národné divadlo, ktoré na svojom mieste stojí už od roku 1776, vtedy ešte ako mestské divadlo.

Prvý mrakodrap v Bratislave “Manderlák”– stojí v Bratislave od roku 1936. V tom čase bol so svojimi 45 metrami najvyššou budovou mesta. Dnes by svojou výškou miestnym “obrom” už len ťažko konkuroval. Pomenovanie dostal po jeho majiteľovi, ktorým bol podnikateľ a mäsiar Rudolf Manderla a v jeho prízemí sa nachádzalo vtedy jedno z najmodernejších mäsiarstiev v Európe.

Historickú budovu Starej tržnice či Pošty
Stará tržnica v minulosti slúžila ako trhovisko. Hluk a veselá vrava sa do novootvorenej tržnice dnes pomaly, ale isto vracia.

Prezidentský palác
Sídlo prezidenta Slovenskej republiky bolo postavené v roku 1760. V tej dobe sa mohlo pýšiť aj hosťovaním významných umelcov, akým bol Jozef Haydn.

Počas prehliadky navštívite aj Bratislavský hrad. História hlavného mesta je s hradom nerozlučne spätá. Tajomstvá z čias, kedy na hrade bývali mocní páni odhalíte spolu s našim sprievodcom. Po prehliadke hradu sa popri hradbách dostanete až do historického centra.

Počas prehliadky narazíte na stopy po starých Keltoch, ktorí mali na mieste dnešného hradu mimoriadne významné opiddum. Našli sa tam významné archeologické nálezy z keltských čias, niektoré stavby a jedna vzácna mozajka boli dokonca postavené priamo Rimanmi, ktorí sa usídlili v neďalekom Carnunte, ktoré bolo hlavným mestom Hornej Panónie.

V prvej budove Tatra banky objavili aj vzácny keltský poklad pozostávaúci z 399 strieborných mincí typu Biatec. Táto minca sa stala od roku 1993 logom novej Národnej banky Slovenskej Republiky. Poklad objavili robotníci pri kopaní základov trezora banky. Budovu banky uvidíte na trase vláčikom.

Na Bratislavskom hrade sa v časoch Márie Terézie nachádzali cenné zbierky umenia, ktoré tu zhromaždila jej dcéra Mária Kristína. Tieto diela sa dnes ale nachádzajú v svetoznámnej viedenskej galérii Albertine.